|
Pod strona strony www.galerialamp.com
Kolekcja reliefów cynowych jest
największym zbiorem reliefów cynowych
o tematyce winiarskiej w Europie.
Prezentowana na stronie kolekcja jest częścią dużej kolekcji . Elementy kolekcji po oprawieniu są prezentowane na stronie i jest w ciągłej budowie i modyfikacji . Zbiór składa się głównie z przedmiotów z cyny uzupełnionych przedmiotami z miedzi.
Całość kolekcji obejmuje tematykę winiarską począwszy od uprawy win aż do końcowego elementu produkcji - testowania oraz scen związanych z spożywanie win i alkoholi.
W związku z tym podzieliłem kolekcję na dwa tematyczne działy:
1.Produkcja wina począwszy od zbioru winogron przez proces produkcyjny do dystrybucji.
2.Spożywanie wina i alkoholi
W tej kolekcji zebrano reliefy cynowe są wykonane na talerzach , płytach cynowych. oprawionych w ramy, odlewach cynowych jako rzeźby oraz reliefach wykonane na kielichach, karafkach przeznaczonych do picia wina i alkoholi.
Urzekająca jest przedstawiana praca w winnicach , sposób wyrobu wina oraz spożywania wina i alkoholi . .Klimaty tych reliefów - to nawiązanie do 19 i 20 wiecznych zwyczajów związanych z winiarstwem. Zostały one powiązany w sposób doskonały - tematyka winiarska 19 i 20 wieczna oraz stara metoda konwisarska odlewów cynowych.
Na reliefach można zobaczyć sposoby uprawy winogron , zbiór ,produkcję wina , spożywanie wina i innych trunków oraz wnętrza karczm, piwnic z beczkami z winem. Interesujące jest w jaki sposób spożywano wino i alkohole - zabawy , stroje 18 i 19 wiecznych uczestników.
Ich wartość podkreślono dodatkowo oprawą nawiązujące do winiarstwa w postaci butelek, beczek oraz urzekających swym kształtem amfor greckich.
Oprawy wykonano z drzewa , metalu a w kompozycjach przestrzennych montowano jeden lub kilka reliefów tworzących unikatową całość.
Producentem reliefów są konwisarze Początki konwisarstwa sięgają starożytności . Największy rozwój konwisarstwa to XV - XVIII wiek. W cynie były wykonywane przedmioty sakralne (krzyże, monstrancje, świeczniki) oraz przedmioty dekoracyjne jak i użytkowe dla dworów jak bogatego mieszczaństwa
|